Rüyada arabamın çalındığını görmek

Orhan Demir 08 Mayıs 2014 0

Rüyada arabamın çalındığını görmek

Rüyada arabamın çalındığını görmek,  Rüyada arabamın çalındığını görmek

 

Rüyada arabamın çalındığını görmek

Öncelikle iyi günler dilerim efendim.

Efendim bu gün sabah saatlerinde gördüğüm bir rüyanın anlamını araştırırken sitenizi gördüm.
Yabancı olduğum bir konu ve yardım almam gerektiğini düşündüm. Ana sayfanızda yazabileceğimi okuyunca yazmaya karar verdim..
56 yaşımda 3 yıl önce serbest muhasebecilikten emekli olan, evli, yetişkin iki çocuğu bir beyim.

 

Rüyama gelince :
Ailemle vedalaşıp bir iş seyahatine arabamla (Yanlıls hatırlamıyorsam station wagon ama renk hatırlamıyorum) çıkıyorum.
Bir sahil kentine geldiğimde, kumluk bir kıyıda arabamı geriye parkederek denizi seyretmek için suyun kenarına kadar ilerliyorum.
Bir müddet denize dalgın dalgın baktıktan sonra geriye dönünce arabamın yerinde olmadığını görüyorum.

Paniğe kapılıyorum çünki her şeyim arabada cüzdanım, param, kimliklerim, ceketim ve tüm giysilerim, velhasıl her şeyim. Yayan yapıldak yollara düşüp polis aramaya koyuluyorum. Yolumun üzerindeki bazı evler var ve birinden yardım istiyorum. Durumu anlatıyorum fakat bu arada kimse konuşmuyor. Aniden kendimi polis binasında görüyorum.

Girişte beni dinleyen görevli yukarıya çıkmamı söylüyor ve ben merdivenlerden yukarıya, üst kata çıkıyorum bu arada polisler merdivenlerden inip-çıkmaktalar. Benimle beraber bir-iki polis memuru da var. Zemin üstü 1. kattan sonra 2. kata çıkmak için yine merdivenleri yöneldiğimde çıkmaya devam ediyorum ama üst kata çıkamıyorum çünkü kapılar kapatılmış bir üst kata çıkış mümkün değil. Yakınımdaki polis memurunun söylenmelerini ısıtıyorum “Ne zaman açık oldu ki” gibi kelimelerdi galiba.

Sonra kendimi aniden evime dönmüş görüyorum. Evimin cümle kapısından sonra merdivenlerden çıkılarak evime giriliyor. Giriş katında başka bir şeyi görmüyorum. Evimin bulunduğu kattan başka bir üst katın daha varlığını farkediyorum. Eşimle konuşuyorum ve durumu anlatıyorum (Maalesef, ne cevap verdiğini ya da neler konuştuğumuzu hatırlayamadım, fakat dikkatimi çeken, hiç birimizde panik yoktu) .

Üzerimi değiştiriyorum; net olarak hatırladığım, fanilamı-çoraplarımı değiştirdiğim ve bermuda bir pantolon giydiğim. Kısacası temiz bir şeyler giyiyorum. Evimin mutfağı geniş, odalar geniş, evde bazı misafirler olduğunu farkediyorum ama kimliklerini hatırlamıyorum. Mutfağa girip çıkıyorum, hazırlanmış yemek tencerelerini farkediyorum. Mutfaktan çıkıyorum, bitişikteki odaya bakıyorum bir kaç misafiri görüyorum, kendi aralarında konuşuyorlar.

Sonra evimizin çok geniş bir terasında, yer sofrası hazırlandığını ver ailemle birlikte oturduğumuzu görüyorum. Kapını çalındığını farkediyoruz, kapıyı açıp gelenlerin yukarıya çıkmalarını bekliyoruz. Gelenler; daha öncede hiç görmediğim tanımadığım , düzgün kıyafetli, düzgün görünüşlü dört tane bey. Teker teker merdivenlerden çıkıyorlar.

Onları da sofraya oturtuyoruz. Yemeğe başlamadan bana arabamın onlarda olduğunu söylüyorlar. Seviniyorum. Arabamda bir eksik olup olmadığını soruyorum. İçlerinden biri bana arabamdaki termosu gösteriyor başka bir eksik olmadığını bunu yanlarına aldıklarını ifade ediyorlar ve içlerinden biriyle yemeğe başlamadan sofradan kalkarak evin giriş merdivenlerinin bağlandığı sofada konuşmaya başlıyoruz.

Bana arabamın anahtarını iade diyor. Neden böyle bir şey yaptıklarını soruyorum: Bana (şimdi hatırlamadığım ama yakından tanıdığım birinin adını söylüyorlar. Rüyamda bu adı duyunca olumlu tepki verdiğimi hatırlıyorum) o kişinin tavsiyesini tuttuklarını ve dediğini yaptıklarını ifade ediyor.

En son, tanıdığım kişinini ismini duyunca gülümsediğimi hatırlıyorum.
Üst katımda maalesef tadilat yaptıklarından matkap sesi rüyamı sonlandırdı ve uyandım. Ama bunları yazarken hala etkisinde olduğumu bilmenizi isterim. İlk isim eşimle paylaşmak oldu ama yetkin bir ağızdan anlamını öğrenmek isterim tabii.

Teşekkür ederim.

 

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.