Rüyada İki yüzlü bebek görmek

Orhan Demir 09 Ağustos 2012 0

Rüyada İki yüzlü bebek görmek

 

Rüyada iki yüzlü bebek görmek
Ruya detayı : Merhaba
Aslan burcu evli iki çocuk annesi
Duvarları taştan bikaç katlı biyerdeyim. Alt kat hamam sanki net hatırlamıyorum. İçerde merdivenlerden tek tük inip çıkan, alt kata doluşmuş bir dolu kadın var.
Merdivenlerden inerken iki bebek görüyorum aynı örtüye sarılmış. Biri bir basamağın ucunda diğeri bi alt basamakta. Bakınıyorum etrafa kimse oralı değil, arayanda yok. Yanımdan geçen bi kadına hayıflanıyorum bebekleri öylece bırakan anneden. Kucağıma alıyorum, hiç bırakmıyorum. Yavaş yavaş bebekler tek beden olmaya başlıyor her baktığımda dahada bütünleştiklerini görüyorum en son iki ayrı kafa tek vucutlar. Vucutlarını görmüyorum örtüden hissettiğim bu. İçim eziliyor terkedilmişliklerine bırakamıyorum kucağımdan. Derken bebek tek kafa ama iki yüzlü oluyor. Yüzünün biri kumral pürüzsüz çoktatlı, diğer yüzü ise esmer. Bebek değilde büyük insan suratı gibi. Öfkeli bakışlı, hatta nemrut itici…
En üst kat içten asma balkonlarla çevrili, masalar var yemek yeniliyor burda.Lokanta gibi.
Çıplak,merdiven ve taş duvarlardan başka hiç bişey olmamasına rağmen, bu masalar oldukca şık.O masalardan birinde bebeklerin annesini buluyorum.Bebekleri ona verirken sessizim.Kadın onları masanın sedirine koyup yüzlerini bile açmıyor. Farkedip geri dönüyorum yüzlerine bile bakmadığını hatırlatıp sert konuşuyorum. Bana ”onlar zaten ölmek üzereydi,belki çoktan ölmüşlerdir” diyerek açıyor yüzlerini.Bebeğin yaşamasına ve sağlıklı olmasına şaşırıyor ne yaptın diyor. Sadece kucağıma aldım diyorum.
Bebek; artık bi bebek gibi, bakışıyla yüzüyle ve iki değil tek bebek.
Sabahki rüyamdan tek hatırladığımsa çok ağladığım
Teşekkürler

 

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.